...
Nuleiskime užuolaidas žemyn
2006 05 29
        Kaip vis dėlto tas laikas greitai bėga... Rodos, prieš porą savaičių rašiau, jog bus keista visą vasarą nematyti krepšinio rungtynių per TV, nes tiesiog pripratau kiekvieną savaitę jas matyti per vieną ar kitą kanalą. O štai dar vienas sezonas baigėsi. Ir vėl beveik visa vasara be krepšinio iki rudens...
        Na, o sezonas jau visiškai uždarytas. Vakar buvo apdovanojami LKL „Mažeikių naftos taurės čempionato“ trečios, antros bei pirmos vietos nugalėtojai. Tiesa, šiais metais „Žalgiris“ gavo kiek kuklesnius apdovanojimus nei prieš metus. Čempionų vardus bei žiedus pasiėmęs „Lietuvos rytas“ „Žalgiriui“ paliko antrąją vietą LKL čempionate. Kaip bebūtų, šį savo laimėjimą vilniečiai ir visi, kas juos palaiko, linkę labai sureikšminti, tuo papiktindami ne tik kitų komandų žaidėjus, bet ir aukštesnius asmenis. Ši pergalė nustelbė visų kitų sportininkų laimėjimus ir dėl to ne vienas pasijuto įžeistas. Iš tiesų, šis „Ryto“ laimėjimas tapo tarsi neregėtu negirdėtu dalyku ir pačiu svarbiausiu ne tik Lietuvos sporte, bet ir apskritai Lietuvoje... „Rytas“ buvo pagerbtas bei apdovanotas ne tik apdovanojimų dieną Vilniuje, bet ir kitose vietose bei kitokiais būdais. Tiesa, nustebino individualūs apdovanojimai. Negana to, kad daugumą jų susižėrė vilniečių komandos žaidėjai, bet dar kai kurie jų buvo įteikti ne visai pagal nuopelnus. Šležas naudingiausias LKL finalo žaidėjas? Taip pat ir geriausias baudų metikas? O jis jų labai daug metė? Čiukino beveik nepamenu aikštelėje, o jam prizas – už dvitaškių taiklumą? Na, mačiau visokių absurdų, bet tai? Ir apskritai, individualūs prizai skiriami jau tik laimėjusiosios komandos žaidėjams? Na, trūksta žodžių, nes visa tai man neatrodo teisinga. Po svarių argumentų ar komentarų pakeisčiau savo nuomonę, bet kol kas visas finalas ir apdovanojimai man didelis neteisybės burbulas... Kaip bebūtų, nelabai ką pavyko pamatyti per TV, kas būtų susiję su šiais apdovanojimais. Jei pavyks, vaizdo įrašiuką bandysiu įdėti į svetainę.  
    Kad ir kaip ten bebūtų, lai džiaugiasi tas „Rytas“. Tikiu, kad kitais metais bus daug permainų ir mes vėl turėsime naują bei kitą čempioną. „Lietuvos ryto“ komanda žais be savo šių metų lyderių. Žinoma, ką gali žinoti, gal kitą sezoną išvysime netgi pajėgesnių žaidėjų jų fronte. Taip pat sklando kalbos, jog Nevenui Spahijai darbą siūlo ne vienas garsus užsienio klubas. Žiūrėsim, kas nugalės – pinigai ar... Komandą paliko ir antrasis treneris, perėmęs Klaipėdos „Neptūno“ pagrindinio trenerio pareigas.
    Bet gana dairytis į svetimus kiemus. Permainos vyksta jau ir „Žalgiryje“. Kalbama, jog komandą palieka Reggie Freeman. Kenny Anderson nebebus žaidėju, tačiau jo ateities veikla bus susijusi su klubu. Dar nežinia, kaip bus su klubo jaunimu bei antruoju treneriu. Sklinda kalbos ir apie juos, bet kol niekas nepatvirtinta, nevertėtų gilintis ar analizuoti jų.
    Na, o kaip gi Bagis? Po paskutiniųjų rungtynių jis pasikartojo, įvardydamas tas pačias nesėkmės priežastis: trumpas žaidėjų suolelis, jauni, nepatyrę žaidėjai bei taip ir neatsisukusi iki galo sėkmė. Tačiau pats Bagis, kaip treneris, pasirodė beveik be priekaištų. Tiesa, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Vieni jį vertina aukštais balais, yra ir tokių, kurie jo vadovavimu visai nepatenkinti. Kaip bebūtų, gerų žodžių apie Bagį nepagailėjo ne tik klubo viceprezidentas, bet ir kiti buvę krepšinio žaidėjai bei ekspertai.

    Gediminas Navikauskas, „Žalgirio“ krepšinio centro viceprezidentas: "<... Drįstu teigti, kad Ainaras dėl „Žalgirio“ padarys viską. O praktiniai įgūdžiai atsiras dirbant. Be to, su „Žalgiriu“ dirbantys krepšinio specialistai LKL finalo serijoje nematė nė vieno epizodo, kuriame Nevenas Spahija taktiškai būtų pranokęs Bagatskį. Jeigu komandoje būtų dar vienas ar du labiau patyrę žaidėjai, rezultatas galėjo būti kitoks. Būtų užtekę bent vieno snaiperio, kuris galėtų pataikyti į krepšį. Tad mes, klubo vadovai, Bagatskio vadovavimu komandai esame patenkinti ...>" (www.krepsinis.net).

    Algis Gedminas, buvęs treneris, krepšinio ekspertas: "<... A. Bagatskis, tenka pripažinti, padarė daugiau, nei iš jo buvo galima tikėtis. Jis subūrė komandą, nuteikė ją kovai. Vis dėlto patirties vadovaujant komandai jam trūko. Pavyzdys – M. Kalnietis užvakar į aikštę buvo išleistas ketvirtajame kėlinyje. Negalima jauno ir nepatyrusio žaidėjo, tą vakarą visai nežaidusio, tokiu sunkiu ir atsakingu metu leisti į aikštę. M. Kalnietis – tikras talentas, kuriam Kauno klubas turėtų padėti atsiskleisti.
    Kauniečių trenerius galima pagirti, kad komandos žaidimas gerėjo. Bet neabejoju, kad A. Bagatskio, jeigu liks „Žalgiryje“, dar laukia sunkios Eurolygos pamokos. Manau, kad jis atsiskleis tik baigiantis kitam sezonui ...>" („Kauno diena“, Nr. 113). 

    Na, kas dėl patirties, tai nelabai tikslinga prie to kabintis, juk dar tik pirmus metus Bagis ragauja trenerio duonos. Be to, komandos komplektacija nėra ideali, tad neįtikėtina, kad kitas treneris būtų pasiekęs kitokių rezultatų tiek BBL, tiek LKL. Bet mes visi gyvenam tam, kad mokytumėmės ir viskam ateina savas laikas. Pritariu, jog Eurolygos lygis visai kitas nei LKL ar BBL, tačiau tikiu, jog turėsime brandesnę bei pajėgesnę komandą, kuri padės siekti pergalių tiek treneriui, tiek žaidėjams. Manau, būtų smagu ir naudinga komandoje matyti Giedrių Gustą. Galbūt ir jaunąjį Jasikevičių. Neblogai būtų ir Robert Pack, tik nežinia, kaip su jo sportine forma, nors kai žaidė pas mus, per LKL finalus buvo nesustabdomas. O kaip gi Tima? Girdėjau, jog jo komandai šis sezonas nebuvo sėkmingas. Netgi teko skaityti, kad tokio nesėkmingo seniai neturėjo. Svajonės, bet galbūt pavyktų susigrąžinti Timą į Kauną. Jei tik jis pats norėtų...  
    Kad ir kaip ten bebūtų, linkiu sėkmės ne tik Eurolygos mačuose, bet ir visuose kituose, kurie laukia ateinantį sezoną.
    Taip pat teko skaityti, jog Zonne, „Barons“ klubo prezidentas, vėl nerimsta. Vėl grasina teismu. Kol kas tik nori paduoti. Ar paduos? Nežinia. Bet nemanau, kad ką labai laimės. Ir jo pacituoti Bagio žodžiai? Matyt, šiuo atveju esu per daug optimistė, nes netikiu, jog Bagis taip išsireiškė arba jo žodžiai buvo perfrazuoti. Bet vis tik keista, kodėl viskas taip. Tarytum Zonne, rašydamas sutartį ir įrašydamas punktą dėl išėjimo „Žalgirio“ kvietimo atveju, pats netikėjo, jog Bagis bus pakviestas. Plius krepšininkas pats sakė, kad beveik 100 %, kad tokia galimybe, jei ji ir atsirastų, nepasinaudos. Tad dabar pamatė, ką prarado ir stengiasi iš susidariusios situacijos kažką išsipešti... Na, taip, jau beveik nebeliko žmonių, kurie pasidžiaugtų kito sėkme. Žinoma, tikiu, jog ne visos kortos šioje situacijoje yra atverstos ir gali būti, jog aš per daug nusifilosofavau. Kaip viskas bus, pamatysim ateityje. Tačiau kad ir kaip viskas susiklostytų, linkiu stiprybės. Žinoma, ne Zonne...
    Štai ir surašiau viską, kas gulėjo ant mano širdies. Palengvėjo? Nežinau. Bet dedam tašką šiam sezonui. Nuleiskim žemyn užuolaidas. Sezonas uždarytas.  
Meniu
Apie mane
   Darbalaukiai
  Dienoraštis
Interviu
   Laimėjimai
Statistika
Komandos
   Nuotraukos
Video
  * Vaizdeliai *
  * Reklamos *
Anketa
Dėlionės
Naujienos
...
...
Pagrindinis